Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

KOSGEB Yalın Dönüşüm Desteği

TÜBİTAK #TÜSSİDE tarafında akredite edilmiş ve hizmet sağlayıcıları arasında bulunduğum #KOSGEB'in yalın dönüşüm desteği yeni hali ile faaliyete geçti.

İşletme geliştirme programı kapsamında daha önce model fabrika desteği adı altında verilen hizmet geliştirilerek 3 basamak haline getirildi.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Çalışan Deneyimi Tasarımı

Size biraz hafta ortası neşesi getirdim. Geçen gece bir rüya gördüm sabah uyandığımda ise iyi ki şimdiki işimi yapıyorum diye şükür ettim.

Rüyamda eski çalıştığım işletmelerin yapısına benzer karma bir fabrikada iş başı yapıyorum. her yeni işbaşı yapan çalışan gibi umutlu ve heyecanlıyım. Jilet gibi ütülü kıyafetlerim ile kendimden emin gülümseyerek fabrikanın merdivenlerini çıkarak ofis katına giriyorum.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Basamak Atlatacak Lider Gelişim Programı

Günümüz çalışma dünyasının olmazsa olması liderlik. Yeni çağın gerekliliklerinde çalışanlar ve çalışanların ihtiyaçları değiştikçe çalışanların uyum içinde çalışması ve aidiyet ve performans yaratma koşulları da değişmeye başladı. Liderlik yetkinliklerinizi geliştirerek çalışanlarınızı işlerine ve firmanıza daha bağlı, daha özverili daha üretken yapmak ve yüksek performansa sahip takımlar ile verimliliğinizi artırmak mümkün. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Yılı Planlamak ve Planlanan Gibi Bitirebilmek

 

Her ne kadar şubat ayoının ortasına geldiyesek de yıllık hedef belirlemek ve aksiyona geçmek içşn geç değil. Yeni yılda kişisel hedefler gibi şirket hedeflerinin de oluşması önemlidir.

Peki, hedef nedir ve nasıl konur? Hedefi e giden yolda nasıl kalınır?

Öncelikle hedef koymaya verilere bakarak başlayın. Veriler üzerinden hedef oluşturun ki hedefleriniz sağlam bir temele dayansın. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Kurumsal Karne Nasıl Karlılığı Artırmaya Yardımcı olur?

Bir işletmenin nihai amacı nedir? Tabii ki karlılık. Karlılığı oluşturan fakrörlere baktığımızda 5 ana bölümden bahsetmek mümkün. Bu alanlar;

📌 Pazarlama- satış

📌 Süreçler

📌 Çalışanlar

📌 Sürekli gelişme

📌 Kurumsal yönetim

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Koçluk Nedir?

Koçluk insanların hedeflerine ulaşmaları için onlara destek olmak üzere sunulan hizmettir. Koçluk, kişisel gelişim, iş hayatı, kariyer planlama, ilişkiler, sağlık gibi birçok alanda uygulanabilir.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Odaklanma Kapasitesi Artırmak ve Pomodoro Tekniği

Nedir bu POMODORO?
Pomodoro tekniği Francesco Cirillo tarafından 1980 lerce geliştirilmiş bir zaman yonetimi tekniğidir. Kendi deneyiminden yola çıkarak geliştirilen bu teknik sayesinde öğrenciliğinde diğerlerine göre daha az yprularak ve daha az zaman harcayarak daha iyi akademik başarıya ulaştığı söylenmektedir. 
Bir iş danışmanı olduktan sonra ise çalışma hayatında bu tekniği uygulatmaya başlamıştır. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Çalışanı Takdir Ederken Tuzağa Düşmek

 Bir yönetici olarak çalışanlarınızı takdir etmenizin onların motivasyonlarını ve performansını artırdığının farkındasınız. Sistematik hale de getirmeye çalışıyorsunuz bunu. Tüm bunları yaparken de o kadar çok başka konularda işiniz var ki, sonra bir gün bakıyorsunuz bu takdir mekanizması bazı sorunlara yol açmaya başlamış, istemediğiniz sonuçlar doğurmuş.  Neden böyle olduğuna gelin beraber göz atalım.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Kurumsal Kültüre Süreç tasarımı Nasıl Yardım eder?

Bazen bir işletme kurulur, işleri ağırlıklı olarak kurucu ile yanındaki birkaç kişi üstlenip götürür, zamanla işler artar, işletme de büyür, çalışan sayısı artar. Aslında aynı iş yapılıyordur ama eskisi kadar ne verimli ne de kontrollü değildir artık. Hatta zaman zaman en basit noktalardan bile sorunlar çıkmaya başlar. Hele bir de bu büyüme sürecinde biraz da hızlı bir çalışan sirkülasyonu olduysa işte o zaman ortalık fena dağılabilir.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Kurumsalda Kişisel Marka Olmak

Dışarıdan bakınca çok karışık gibi görünen bir konu  'kişi markalama'. Aslında bir o kadar da basit ve yalın.

Zaten marka inşasında kullanılan marka kimliği, marka kişiliği, marka imajı  gibi kavramlar  insandan ürünlere atfedilmiştir.

Şimdi bizim elimizde ürünümüz var ( kendimiz ürünüz aslında) , pazarımız var ( girmek istediğimiz işler ) ,

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Koçluk ile İşyerinizdeki 3 Kısır Döngüden Kurtulun

İster işyeri sahibi yani patron olun, isyer orta ya da üsrt düzey yönetici olun birkaç kişi bile olsa bir ekibiniz varsa koçluk alışkanlığı işinizi çok daha verimli hale getirebilir. Çalışanlarınıza koçluk yapmaya başladığınızda daha az zaman ve efor harcayarak daha çok etkin işler çıkardığınızı gözlemleyebilirsiniz. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

KOBİler için Hedef Belirleme Videosu

 

Konuyu videodan izlemek isterseniz buyurun.  Okumak isterseniz özet şeklinde makalede paylaşıyorum. 

‘Vizyon kısaca ‘Gelecek Resmi’ olarak adlandırılabilir.
Vizyon kendinizi gelecekte gördüğünüz yerdir.
Vizyon sahibi olmak ise, gelecekle ilgili net bir resme sahip olmaktır
Vizyon «Stratejik Planlamanın»  çok önemli bir aracıdır.
Düşte imkânsızlar,ulaşılmazlar mevcuttur.   Vizyonda imkânsız yoktur, belirsizlikler, aşılması gereken zorluklar mevcuttur.’
 
 
1. Öncelikle sizi yaklaşık 1 saat kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yer bulun.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Yönetsel Zeka

⚙ Yönetim ve yöneticiliğin ihtiyaçları ile yöneticiden beklenenler eskiden sadece işyerinde birim zamanda üretim miktarını artırmak için gerekli aksiyonların alınması ve buna bağlı insan gücünün kullanılması olarak görülürken günümüzde artık yöneticinin çalışanın yetkinliklerini geliştirmesi onu yüksek performans sergilemesi için motive etmesi gerekiyor.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Takım Koçluklarında Oyunun Kullanımı

Oyun denince akla hep çocuklar gelse de oyunun yetişkinler için de kazandırdıkları oldukça fazla. Yetişkin eğitiminde ve takım koçluklarında oyunları sıkça kullanıyorum. Oyun çalışması içeren koçluklar neticesinde farkındalık daha kolay artıyor, aksiyona giden yol daha kolay görünüyor bu da tabii kültürel dönüşümü destekliyor. İşletme içindeki dönüşüme karşı direnç kırılmaya başlıyor.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

KOBİ danışmanı kimdir?

KObi danışmanı işletmenin sorunlu alanlarını tespit eder ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştiren kişilerdir.

Kobi danışmanlığı mesleğinin meslek standardı KOSGEB tarafından hazırlanmış ve MYK tarafından standardı yayımlanarak meslek olarak kabulü sağlanmıştır. 2016 yılından bu yana meslek olarak belgelendirmesi ve icraati yapılmaktaıdr. 

Kobi Danışmanları akreditasyon alarak bu standarda uygun çalışmalar yürütürler. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku