Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Çalışan Deneyimi Tasarımı

Size biraz hafta ortası neşesi getirdim. Geçen gece bir rüya gördüm sabah uyandığımda ise iyi ki şimdiki işimi yapıyorum diye şükür ettim.

Rüyamda eski çalıştığım işletmelerin yapısına benzer karma bir fabrikada iş başı yapıyorum. her yeni işbaşı yapan çalışan gibi umutlu ve heyecanlıyım. Jilet gibi ütülü kıyafetlerim ile kendimden emin gülümseyerek fabrikanın merdivenlerini çıkarak ofis katına giriyorum.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Basamak Atlatacak Lider Gelişim Programı

Günümüz çalışma dünyasının olmazsa olması liderlik. Yeni çağın gerekliliklerinde çalışanlar ve çalışanların ihtiyaçları değiştikçe çalışanların uyum içinde çalışması ve aidiyet ve performans yaratma koşulları da değişmeye başladı. Liderlik yetkinliklerinizi geliştirerek çalışanlarınızı işlerine ve firmanıza daha bağlı, daha özverili daha üretken yapmak ve yüksek performansa sahip takımlar ile verimliliğinizi artırmak mümkün. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Yılı Planlamak ve Planlanan Gibi Bitirebilmek

 

Her ne kadar şubat ayoının ortasına geldiyesek de yıllık hedef belirlemek ve aksiyona geçmek içşn geç değil. Yeni yılda kişisel hedefler gibi şirket hedeflerinin de oluşması önemlidir.

Peki, hedef nedir ve nasıl konur? Hedefi e giden yolda nasıl kalınır?

Öncelikle hedef koymaya verilere bakarak başlayın. Veriler üzerinden hedef oluşturun ki hedefleriniz sağlam bir temele dayansın. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

''Gerçek hayallerin ayak izlerini takip eder.'' Atatürk

Bugün 13 Ocak Hayallerini Gerçekleştirme Günü. Öncelikle size en büyük hayalcinin hatıralarından bir parça sunmak istedim.

Kongre hazırlıkları yaparken gecenin bir yarısı, kimi kaynaklara göre 7 Temmuz’u 8 Temmuz’a bağlayan gece, Mustafa Kemal  Mazhar Müfit’i yanına çağırır. Ondan tarihe bir not düşmesini, hayallerini kaleme almasını rica eder. Bir listedir yazdırdığı. 

“Şimdi sana söyleyeceklerimi not et, ama sen, ben ve Süreyya’dan başka kimse bilmeyecek!”  Ve başlar yazdırmaya:

“7-8 Temmuz 1919, Erzurum, sabaha karşı…”

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Koçluk Nedir?

Koçluk insanların hedeflerine ulaşmaları için onlara destek olmak üzere sunulan hizmettir. Koçluk, kişisel gelişim, iş hayatı, kariyer planlama, ilişkiler, sağlık gibi birçok alanda uygulanabilir.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Odaklanma Kapasitesi Artırmak ve Pomodoro Tekniği

Nedir bu POMODORO?
Pomodoro tekniği Francesco Cirillo tarafından 1980 lerce geliştirilmiş bir zaman yonetimi tekniğidir. Kendi deneyiminden yola çıkarak geliştirilen bu teknik sayesinde öğrenciliğinde diğerlerine göre daha az yprularak ve daha az zaman harcayarak daha iyi akademik başarıya ulaştığı söylenmektedir. 
Bir iş danışmanı olduktan sonra ise çalışma hayatında bu tekniği uygulatmaya başlamıştır. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Çalışanı Takdir Ederken Tuzağa Düşmek

 Bir yönetici olarak çalışanlarınızı takdir etmenizin onların motivasyonlarını ve performansını artırdığının farkındasınız. Sistematik hale de getirmeye çalışıyorsunuz bunu. Tüm bunları yaparken de o kadar çok başka konularda işiniz var ki, sonra bir gün bakıyorsunuz bu takdir mekanizması bazı sorunlara yol açmaya başlamış, istemediğiniz sonuçlar doğurmuş.  Neden böyle olduğuna gelin beraber göz atalım.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

ÜCRETSİZ SMART E-KİTAPÇIK

Sevgili dostlar,
Bu yıl daha çok değer üretmeyi ve daha çok destek olmayı benimsedim. Bu yüzden #ücretsiz yayınlar hazırlayarak sizlere sunacağım.
#SMARTHEDEF  konusunda hazırladığım e kitapçığa sahip olmak için aşağıdaki linkten talebinizi yapabilirsiniz.
Amacım daha çok #KOBİ için daha çok #fayda sağlamak.
https://forms.gle/tEVbn116ok7qyUEX8

Başka hangi konularda e-kitapçıklar ihtiyacınız var? Paylaşırsanız sizin için yapamaya çalışacağım.

Kategori: Yazılar

Kurumsalda Kişisel Marka Olmak

Dışarıdan bakınca çok karışık gibi görünen bir konu  'kişi markalama'. Aslında bir o kadar da basit ve yalın.

Zaten marka inşasında kullanılan marka kimliği, marka kişiliği, marka imajı  gibi kavramlar  insandan ürünlere atfedilmiştir.

Şimdi bizim elimizde ürünümüz var ( kendimiz ürünüz aslında) , pazarımız var ( girmek istediğimiz işler ) ,

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Koçluk ile İşyerinizdeki 3 Kısır Döngüden Kurtulun

İster işyeri sahibi yani patron olun, isyer orta ya da üsrt düzey yönetici olun birkaç kişi bile olsa bir ekibiniz varsa koçluk alışkanlığı işinizi çok daha verimli hale getirebilir. Çalışanlarınıza koçluk yapmaya başladığınızda daha az zaman ve efor harcayarak daha çok etkin işler çıkardığınızı gözlemleyebilirsiniz. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

KOBİler için Hedef Belirleme Videosu

 

Konuyu videodan izlemek isterseniz buyurun.  Okumak isterseniz özet şeklinde makalede paylaşıyorum. 

‘Vizyon kısaca ‘Gelecek Resmi’ olarak adlandırılabilir.
Vizyon kendinizi gelecekte gördüğünüz yerdir.
Vizyon sahibi olmak ise, gelecekle ilgili net bir resme sahip olmaktır
Vizyon «Stratejik Planlamanın»  çok önemli bir aracıdır.
Düşte imkânsızlar,ulaşılmazlar mevcuttur.   Vizyonda imkânsız yoktur, belirsizlikler, aşılması gereken zorluklar mevcuttur.’
 
 
1. Öncelikle sizi yaklaşık 1 saat kimsenin rahatsız etmeyeceği bir yer bulun.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Masanı Temizleme Günü ve 5S

Bugün 8 Ocak masanı temizleme günü, temizlik ve düzenden bahsederken 5S den bahsetmezsek eksik kalır. 

Temiz ve düzenli bir  masa bize daha rahat ve dikkatimizin dağılmadan çalışabileceğimiz bir ortam sunar.  Bu da doğal olarak iş veriminin yükselmesi daha az zamanda daha çok iş bitirme, son ana kalan işlerin stresinin azalması gibi olumlu etkiler ile döner. 

Her ne kadar dağınık bir masanın hayal gücü ve yaratıcılığa olumlu etkisi olduğu düşünülse de,  fazla dağınık bir masa sonuca odaklanamamayı ve ortaya çıkarmak istediğimiz işin bir türlü bitmemesi tehlikesini de ortaya çıkarabilir.  Odaklanamama sorunu ile beraber işler uzadıkça uzar,

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Takım Koçluklarında Oyunun Kullanımı

Oyun denince akla hep çocuklar gelse de oyunun yetişkinler için de kazandırdıkları oldukça fazla. Yetişkin eğitiminde ve takım koçluklarında oyunları sıkça kullanıyorum. Oyun çalışması içeren koçluklar neticesinde farkındalık daha kolay artıyor, aksiyona giden yol daha kolay görünüyor bu da tabii kültürel dönüşümü destekliyor. İşletme içindeki dönüşüme karşı direnç kırılmaya başlıyor.

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

KOBİ danışmanı kimdir?

KObi danışmanı işletmenin sorunlu alanlarını tespit eder ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştiren kişilerdir.

Kobi danışmanlığı mesleğinin meslek standardı KOSGEB tarafından hazırlanmış ve MYK tarafından standardı yayımlanarak meslek olarak kabulü sağlanmıştır. 2016 yılından bu yana meslek olarak belgelendirmesi ve icraati yapılmaktaıdr. 

Kobi Danışmanları akreditasyon alarak bu standarda uygun çalışmalar yürütürler. 

Kategori: Yazılar

Devamını Oku

Çalışan Performansını Artırmanın Maliyetsiz Yolu: Takdir

Çalışan performansı artırmanın en kolay ve maliyetsiz yollarından biri çalışanları tekdir etmek olduğunu biliyor musunuz ?

#Dünyailtifatgünü'nde aklıma iş hayatında iltifat konusu geldi.  Yöneticiler çalışanlarının performansını artırmak aynı zamanda yılfdız çalışanları kadrolarında tutmak ister.  Bunun yolu her zaman maddi teşvikler de değildir. Mesela şunu bir yönetici olarak en az 1 kere düşündüğünüze eminim: 'X çalışanın maaaşını diğerlerine göre çok yüksek oranda artırdık,  en pahalı

Kategori: Yazılar

Devamını Oku