Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Takım Koçluklarında Oyunun Kullanımı

Oyun denince akla hep çocuklar gelse de oyunun yetişkinler için de kazandırdıkları oldukça fazla. Yetişkin eğitiminde ve takım koçluklarında oyunları sıkça kullanıyorum. Oyun çalışması içeren koçluklar neticesinde farkındalık daha kolay artıyor, aksiyona giden yol daha kolay görünüyor bu da tabii kültürel dönüşümü destekliyor. İşletme içindeki dönüşüme karşı direnç kırılmaya başlıyor.

Oyunlar kişinin en doğal halini ortaya koyduğu durumlar, oyunun içindeki bir yetişkin bir çocuk gibi kendi en doğal halinde oluyor. Oluşuna ait güçlü ve gelişmeye açık noktalar kolaylıkla gözlemlenebiliyor. Ki bu durum kişinin işletme içindeki rolünü nasıl daha etkili kılarız bu konuda fikirler veriyor.

Hala yetişkinlerin oyun oynamasına mesafeli iseniz bir de aşağıdaki faydalara göz atmanızı öneririm. Oyun sırasında;

  • Oyuncular için motivasyon artışı, öğrenme, zihinsel çeviklik, takım ruhunu hissetmeye başlıyor. Bu yüzden takım olarak oynanan oyunlar çok kıymetli.
  • Daha önce çok sohbet etme olanağı bulunmayan farklı bölümlerden kişiler ile daha samimi ve sıcak bir ortamda iletişim kurma olanağı doğuyor.
  • Eğer takımın içinde farklı düzeyde yöneticiler varsa, oyunun içinde unvan farklı ortadan kalktığından ast-üst ilişkisi daha insani bir temele oturuyor.
  • Oyuncuların özgüvenleri ve başarma arzuları artıyor. Birlikte Başarma kültürünün tohumları atılmış oluyor.
  • Oyuncular takım arkadaşlarının güçlü yönlerini fark edip kendilerine işlerinde nasıl yardımcı olabileceğini bulabiliyor.
  • Oyunlarda problem çözme, akıl yürütme, gözlem, aksiyon, karar verme ön planda olduğundan bireysel ve takım olarak işlerin planlanması, strateji oluşturulması gibi konularda zihinler tazelenmiş oluyor.
  • Eğlenceli ve öğrenme dolu bir zaman ile çalışanın kendine yatırım yapıldığını hissetmesi paralelinde gizli işsizliğin azalması, işletmeye aidiyet ve işi sahiplenmede artış yaşanıyor.

Farkındalık, motivasyon, öğrenme dolu oyunlarda buluşmak üzere.

Kategori: Yazılar

Etiketler: takım, koçluk, oyun, motivasyon, farkındalık, öğrenme, eğlence, aidiyet, işletmekoçluğu