Find the last offers by SkyBet at www.bettingy.com BettingY.com Bonuses

Koçluk ile İşyerinizdeki 3 Kısır Döngüden Kurtulun

İster işyeri sahibi yani patron olun, isyer orta ya da üsrt düzey yönetici olun birkaç kişi bile olsa bir ekibiniz varsa koçluk alışkanlığı işinizi çok daha verimli hale getirebilir. Çalışanlarınıza koçluk yapmaya başladığınızda daha az zaman ve efor harcayarak daha çok etkin işler çıkardığınızı gözlemleyebilirsiniz. 

1. Her yapılacağı size soran çalışanlar ve onlara sürekli iş tarif etmek; 

Çalışanlarınız her atacağı adımı size soruyor, insiyatif almıyor ve gittikçe sıkışık bir düzen içinde çalışmak zorunda kalıyor olablirsiniz. Bu durum sizin çalışanlarınıza verdiğiniz tepkiler ile onlara öğrettiğiniz bir yol olduğunu hiç düşüdünüz mü? İş görüşmesinde kararlı, iş bitirici, bilgilive dinamik çalışanlarınız sizin sözünüz olmadan hiçbir işi bitiremeyen karar veremeyen insanlara dönüştü zamanla.  Yarattığınız bu kültür onlara zamanla sirayet etti ve her konuyu size taşıyor ve siz söylemeden adım atmıyorlar, siz yol gösterip yardım ettikçe iş daha da kötüleşiyor be daha çok yardıma ihtiyaç duyıyorlar. İş içinden çıkılmaz bir sarmala dönüşüyor. Üstelik her çalışanın işi ile bu akdar derinden ilgilenecek ne zamanınız ne de enerjiniz kalmadı artık. Sıkıştıkça sıkışıyor kendinizi bu sarmaldan çıkarmanın yollarını arıyorsanız koçluk size çok iyi gelecek. 

Çalışanlarınıza koçluk yapmaya başladığınızda daha çok insiyatif alan, işini yönetebilen, daha özgüvenli olacaklardır. Böylece işi yönetmek için devreye girmenizi, işleri ponlar yerine yönetmenize gerek kalmayacak böylece oluşabilecek sıkışıklık ve tıkanmaların önüne geçilecek. 

2. Odak kaybı ve işten bunalmış olmak;

Çok fazla öncelikli iş içinde kaybolmuş ve nereye sürüklendiğinizi bilmeden günü kurtarmaya çalışıyorsanız, işleriniz verimsiz ve gün sonu geldiğinde tamamlanmış pek de birşeyiniz yoksa kendinze ve ekibnize yönelik koçluk alışkanlığı kazanmanızda fayda var.

Koçluk alışkanlığı sayesinde öncelikleriniz odağında işlerinizi ele alığ daha iyi ilerleme gösterebilir, ekibizi işin içine daha çok katarak işlerinizi paylaştırabilir ve daha etkin sonuçlar eldeedebilirsiniz. Böylece durmayan telefonlardan verilmesi gereken önemli ve acil görünen onlarca karardan, biriken e postalardan kendinizi sıyırarak zamanınızı, enerjinizi, çalışan gücünüzü ve diğer kaynaklarınızı daha verimli ve etkin kullanabilirsiniz. 

3. İşten kopmak;

Yığılan işlerin arasından yapmaya değer ya da yapılması anlamlı olanları bulup çıkarmak gerçekten yorucu ve ek bir çaba gerektirir. Bu kadar ypğun bir tempo içinde odaklı ve yapılması hedefler ve çalışanlarınız için anlamlı olanlardan uzaklaşmış hissedebilirsiniz. Bununla beraber işinizdeki anlamı kaybedip tüm bu hengameye katlanmak için mi bu işletmeyi kurduğunzu/ yönettiğinizi düşünüyorsanız koçluk alışkanlığı kazanmak hem size hem çalışanlarınıza iyi gelecektir. 

Koçluk alışkanlığı kazandığınızda hem siz hem de çalışanalarınız işletmenizin temellerinden biri olan misyon yani varlık sebebinize daha çom inanacak, işin anlamı ile göül bağı kuracak ve işe yeniden bağlanan bir ekiple harikalar yatatmanıza olanak tanıyacaktır. 

Kategori: Yazılar

Etiketler: işte anlam bulmak, insiyatif almayan çalışan, işlerden bunalan patron, takım olma, koçluk, koç